Mecz pomiędzy Tychy 71 vs Lechia Gdansk, wynik końcowy 1-3

Mecz Tychy 71 - Lechia Gdansk, wynik końcowy 1-3

W niedzielnym spotkaniu I Ligi piłkarskiej drużyna Tychy 71 zmierzyła się z Lechią Gdańsk na stadionie Miejskim. Mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy wynikiem 3-1. Już w pierwszej połowie Lechia objęła prowadzenie, które utrzymała do przerwy. W drugiej połowie goście zdobyli kolejne dwie bramki, a drużyna Tychów zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Sędzią spotkania był .

Relacja z meczu Tychy 71 vs Lechia Gdansk

W dniu 5 listopada 2023 roku na stadionie Miejskim odbył się mecz pomiędzy drużynami Tychy 71 i Lechia Gdansk, w ramach 14. kolejki I ligi. Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii Gdansk 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę. W 24. minucie piłkarz Lechii, M. Khlan, skutecznie pokonał bramkarza Tychów, otwierając wynik na 0:1. Po tej bramce Tychy 71 podjęły jeszcze bardziej zdecydowane ataki, co zaowocowało wyrównaniem w 52. minucie. Bramkę dla gospodarzy zdobył B. Spiaczka po asyście D. Polapa, a wynik zmienił się na 1:1. Jednakże radość kibiców Tychów nie trwała długo, gdyż już w 54. minucie R. Kapic ponownie poprowadził Lechię Gdańsk do prowadzenia, ustalając wynik na 1:2. W 61. minucie T. Bobcek zdobył bramkę dla Lechii, ustalając wynik meczu na 1:3.

W drugiej połowie gry obydwie drużyny otrzymały wiele żółtych kartek, a w ostatnich minutach meczu zawodnik Tychy 71, N. Nedic, został ukarany czerwoną kartką. Mecz sędziował .

W kolejnych meczach Tychy 71 zmierzą się z zespołami GKS Katowice, Nieciecza oraz Górnik Łęczna, natomiast Lechia Gdansk podejmie Wisłę Kraków, Arkę Gdynia oraz Miedź Legnicę.