Mecz pomiędzy Polonia Warszawa - Lechia Gdansk 0-1

Na obiekcie Stadion Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego miało miejsce spotkanie pomiędzy Polonia Warszawa i Lechia Gdansk - wynik 0-1

W kolejce 12 I ligi doszło do zaciętego starcia pomiędzy Polonią Warszawa a Lechią Gdańsk. Mecz rozgrywany na Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego przyniósł emocje do samego końca. Ostatecznie drużyna gości zwyciężyła 1-0, utrzymując tę samą przewagę zarówno na przerwę, jak i po zakończeniu regulaminowego czasu gry.

Relacja z meczu Polonia Warszawa - Lechia Gdansk

Mecz pomiędzy drużynami Polonia Warszawa i Lechia Gdansk odbył się na Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego w ramach 12. kolejki I ligi. W trudnych warunkach atmosferycznych, przy pełnych trybunach kibiców, obie ekipy starały się zaprezentować pełną determinację i walkę o zwycięstwo.

Spotkanie rozpoczęło się od intensywnej rywalizacji, jednak to goście szybko objęli prowadzenie. Już w 8. minucie T. Bobček wykorzystał zamieszanie w polu karnym i ustalił wynik na 1-0 dla Lechii Gdansk.

Polonia Warszawa podejmowała agresywną grę ofensywną, starając się odrobić straty, jednak defensywa Lechii utrzymywała się na wysokim poziomie, skutecznie odpierając ataki gospodarzy. Mimo kilku obiecujących sytuacji, drużyna z Warszawy nie zdołała znaleźć drogi do bramki przeciwnika.

Druga połowa meczu to nadal walka o przewagę, jednak żadna z drużyn nie zdołała wprowadzić zmiany w wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Lechii Gdansk 1-0.

Kartki żółte zostały pokazane N. Zawistowskiemu z Polonii Warszawa w 61. minucie, oraz M. Klusce i M. Bajdurze w doliczonym czasie gry. Z kolei dla Lechii żółte kartki otrzymali C. Mena, D. Pila, K. Sezonienko, I. Zhelizko i L. Zjawinski.

Mimo starań obu drużyn, nie padły żadne kolejne bramki. Mecz sędziował L. Kuźma, który skrupulatnie prowadził spotkanie, minimalizując kontrowersje i nieprawidłowości.

Następne mecze dla Polonii Warszawa to starcia z Wisła Krakow, Górnikiem Łęczna oraz Odrą Opole. Lechia Gdansk natomiast zmierzy się z Wisła Krakow, Arką Gdynia oraz Miedzią Legnica.