Wisla Krakow kontra Lechia Gdansk 3-4

Spotkanie Wisla Krakow kontra Lechia Gdansk zakończone wynikiem 3-4

Emocjonujące starcie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana miało miejsce w sobotę, gdzie Wisła Kraków zmierzyła się z Lechią Gdańsk w ramach 32. kolejki I Ligi. Mecz zakończył się wynikiem 4-3 dla gości, choć do przerwy obie drużyny były na równym poziomie, remisując 2-2. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i był to prawdziwy rollercoaster, zwłaszcza w drugiej połowie gry.

Relacja z meczu Wisła Kraków - Lechia Gdańsk

W dniu 11 maja 2024 roku na stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbył się mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk. Spotkanie to było niezwykle emocjonujące i pełne zwrotów akcji, które skończyły się zwycięstwem gości 4-3.

Od samego początku obie drużyny prezentowały ofensywne podejście, chcąc narzucić swoje warunki gry. Pierwszą bramkę dla Wisły zdobył w 19. minucie Ángel Rodado, otwierając wynik spotkania.

Lechia odpowiedziała szybko, gdyż już w 32. minucie M. Khlan doprowadził do wyrównania 1-1. Mimo tego to gospodarze nie zamierzali odpuszczać i dzięki bramce B. Jarocha w 43. minucie ponownie wyszli na prowadzenie 2-1. Jednak tuż przed przerwą T. Neugebauer strzelił gola dla Lechii, ustalając wynik pierwszej połowy na 2-2.

Po przerwie to goście przejęli inicjatywę, a T. Neugebauer w 58. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców, umacniając prowadzenie Lechii 3-2. M. Khlan zdobył kolejnego gola dla drużyny z Gdańska w 71. minucie, a sytuację gospodarzy skomplikowały żółte kartki dla D. Junca i czerwona kartka dla niego samego w 56. minucie oraz dla J. Colleya w 82. minucie.

Chociaż Ángel Rodado zdobył swoją drugą bramkę dla Wisły w 89. minucie, to nie udało im się odrobić strat i mecz zakończył się rezultatem 3-4 na korzyść Lechii Gdańsk.

Pomimo zażartej walki, zarówno na boisku jak i poza nim, to goście opuszczają Kraków z cennymi trzema punktami. Następne mecze dla Wisły Kraków to starcia z GKS Katowice, Niecieczą oraz Arką Gdynia, natomiast Lechia Gdańsk zmierzy się z Miedzią Legnica oraz .