Jak zacząć przygodę z motocrossem: pomocne wskazówki

Jak zacząć przygodę z motocrossem: pomocne wskazówki

Być może dorastałeś, oglądając Red Bull Rampage i Motocross, ale jak przejść od bycia widzem do uczestnika? Nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nauka jazdy konnej jest wyzwaniem, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i praktyce możesz w mgnieniu oka przejść od treningów na prywatnym terenie do ścigania się z zawodowcami. Jeśli jesteś gotowy, aby zejść z kanapy i zacząć jeździć w terenie, rozpoczęcie jazdy w motocrossie to świetny sposób na podniesienie poziomu adrenaliny bez rozbijania banku na zapisy na wyścigi, koszty podróży i wszystkie inne małe koszty, które szybko się sumują, gdy na początku próbujesz ścigać się lokalnie. Porady Motocross są obfite online, ale wiele z nich jest albo zbyt ogólne lub napisane przez ludzi, którzy dopiero niedawno zdecydowali się polubić jazdy. W tym wpisie chcemy pomóc ci uniknąć typowych pułapek, a także dać ci praktyczne porady, które sprawią, że kilka pierwszych wyścigów będzie przyjemniejszych.

Zbuduj siłę, zanim spróbujesz się ścigać

Kiedy zaczynasz przygodę z kolarstwem, mniej zależy Ci na rozwijaniu prędkości i nauce podstaw obsługi roweru, ale wzmocnienie rdzenia i nóg może pomóc w zapobieganiu kontuzjom i zwiększyć komfort jazdy. Nie ma sensu wydawać ciężko zarobionych pieniędzy na udział w wyścigu, a potem nie móc jechać z powodu kontuzji. Bierna regeneracja (odpoczynek) i rehabilitacja są ważne, ale nie wystarczą, jeśli naprawdę chcesz zapobiegać kontuzjom. Aktywna regeneracja i ćwiczenia wzmacniające są lepszym rozwiązaniem. Mocniejsze ścięgna udowe pozwolą Ci używać większej siły w nogach, co sprawi, że jazda będzie mniej wyczerpująca, a jednocześnie zmniejszy ryzyko kontuzji. Mocniejsze pośladki pomogą ustabilizować miednicę, co zmniejszy obciążenie dolnej części pleców i ułatwi utrzymanie wyprostowanej pozycji podczas jazdy. Silniejsze mięśnie rdzenia ułatwią utrzymanie pionowej pozycji podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

Zbadaj swój sprzęt i znajdź zaufanych mechaników

Jeśli zdecydujesz się na zakup nowego sprzętu, ważne jest, by wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Nie musisz mieć najdroższego sprzętu, ale najlepiej wybierać renomowane marki, które mają dobre wyniki. Wybór najlepszego kasku i odpowiednich butów może na początku wydawać się zgadywanką, ale możesz przeprowadzić badania i znaleźć produkt odpowiedni do swoich potrzeb. Ważne jest także, aby w dniu wyścigu lub przed nim znaleźć zaufanych mechaników. Nie ma sensu wydawać dużo pieniędzy na rower wyścigowy, jeśli nie wiesz, jak go naprawić, jeśli coś pójdzie nie tak. Twój lokalny tor może mieć kilku mechaników, do których możesz się zwrócić, jeśli będziesz w potrzebie.

Znajdź miejsce na prywatny trening przed wyścigiem

Jeśli chcesz z kanapowca stać się zawodowcem w ciągu kilku tygodni, będziesz rozczarowany. Musisz działać powoli i stopniowo budować swoją siłę i wytrzymałość. Jeśli masz tylko kilka tygodni na trening i chcesz wziąć udział w swoim pierwszym wyścigu, powinieneś rozpocząć trening tak szybko, jak to możliwe. Treningi na prywatnym terenie to świetny sposób na zbudowanie pewności siebie i zdobycie doświadczenia przed pierwszym wyścigiem. Nie należy po prostu wskakiwać na rower i jeździć dookoła. Staraj się urozmaicać treningi: wykonuj chybotliwe przejazdy z małą prędkością, zrób kilka wheelie, poznaj swoje indywidualne techniki hamowania i przyspieszania, a także dowiedz się, do czego zdolny jest Twój rower. Na początku możesz nie być szybki, ale jeśli będziesz konsekwentnie ćwiczyć, szybko nabierzesz prędkości.

 

Jak zacząć przygodę z motocrossem: pomocne wskazówki
Średnia ocena 0 na 5 Oceniano 0 razy.